DAX 30. 3. 2016

DAX 30. 3. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Dle teorie aukce trh prochází dvěma fázemi tržního vývoje. Buď hledá ideální cenu, kde by se střetávala nabídka s poptávkou, nebo naopak již v oblasti ideální ceny je a dochází k horizontálnímu vývoji. První fáze s sebou přináší dlouhé směrové pohyby, silné trendy a volatilitu. Druhá fáze je spíše pomalejší, bez směrových pohybů a můžeme se zaměřit spíše na obchodování korekcí do rovnováhy než hledání vstupních podmínek do trendu. Taková situace panuje nyní na Daxu. Včerejší seance opět potvrdila předpoklad vyváženého trhu. To je vidět i na rovnovážné oblasti, která se takřka nezměnila od předchozího dne a nachází se uprostřed střednědobé rovnováhy, kterou budujeme od 14. 3. Denní objemový profil včerejší seance nasvědčuje tomu, že se opravdu nabídka střetává s poptávkou a aktuální ceny jsou rovnovážné.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena mírně nad close včerejšího dne. Kupci se pokusili prorazit včerejší high, avšak zatím to vypadá, že se jim nepodařilo nastartovat býčí náladu a trh pomalu klesá zpět do rozpětí včerejšího dne. Ranní gap byl tedy uzavřen a pokud budou prodejci pokračovat ještě níž, mohli bychom se dočkat reakční prodejní aktivity, tedy návratu do včerejší rovnovážné oblasti s férovou cenou 9916. Trh je stále v rovnováze, proto i pro dnešek neočekáváme žádné silné pohyby, které by opustili oblast 9790 – 10125. Zajímavé pohyby by mohly přijít zítra s NFP reportem.

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 30. 3. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!