DAX 30. 9. 2015

DAX 30. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Úterní seanci odstartoval okamžitý výprodej. Rozšířili jsme low posledního swingu až na 9301, kde byl prodejní pohyb silně potlačen. Kupci vytvořili pěkně silné low a vstoupili poměrně agresivně do trhu. Byli schopni dostat ceny Daxu zpět do rozpětí předchozího dne. V této oblasti trh mírně zpomalil a začal tvořit value area. Nakonec trh uzavřel na ceně 9480, což je i VPOC včerejší seance.

Z včerejšího objemového profilu je patrné, že kupci se nechtějí jen tak vzdát a mají dostatečnou sílu na to, aby zabránili dalším prodejům. Dnes jsme otevřeli gapem o velikosti cca 110 bodů, což také nasvědčuje o síle nakupujících.

Pro dnešní den očekáváme, že zůstaneme v rozpětí posledních dní mezi cenami 9300 až 9750. Na začátku seance bychom měli být připraveni alespoň na dva scénáře. Prvním scénářem je iniciativní aktivita ve formě dalších agresivních nákupů směrem k ceně VPOC mikro-kompozitního profilu 9665. Od této ceny očekáváme prodejní aktivitu zpět do oblasti dnešního open či včerejšího close. Pokud nedostaneme iniciativní aktivitu, je vhodné očekávat reakční prodejní aktivitu směrem k včerejšímu VPOC 9480. Tato cena je nyní důležitá pro nakupující, pokud chtějí nastolit rostoucí trend.

Mikro-kompozitní profil je ve tvaru tzv. dvojité distribuce, mohli bychom očekávat vyplnění prázdného prostoru mezi dvěma distribucemi a dotvoření vyváženého profilu, který by se podobal Gaussově zvonové křivce normálního rozdělení.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

30dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!