DAX 31. 10. 2016

DAX 31. 10. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 31. 10. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Máme za sebou prodloužený víkend, avšak Dax v pátek volno rozhodně neměl a proto se pojďme podívat na páteční aktivitu před tím, než rozebereme možný vývoj pro dnešní den. V pátek byla seance otevřena klesajícím gapem uvnitř rovnovážné oblasti. Dala se očekávat reakční nákupní aktivita a uzavření gapu, avšak tak se nestalo. Prodejci rychle vyrazili mimo předchozí rovnováhu. Pod tíhou prodejních objednávek se podařilo snížit cenu Daxu až na cenu 10575. O této ceně jsme psali jako o potenciálním cíli prodejní aktivity. A tak se také stalo. Od dlouhodobě férové ceny 10575 do trhu vstoupili kupci, kteří ihned vymazali veškeré ranní ztráty. Jako resistence potom zapůsobila cenová hladina 10700-10705, kde bylo čtvrteční close a také HVN oblast.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena naopak rostoucím gapem. Od otevření trh klesá a vypadá to, že míří k páteční ceně close. Když se podíváme na páteční objemový profil, vidíme, že nízké ceny byly pouze rychle otestovány a okamžitě se od nich trh odvrátil. Objemový profil nám říká, že low je silné odraz od 10575 by tak mohl být klíčový bod pro nové rostoucí pohyby. Pokud budou kupci dostatečně silní, očekáváme, že ubrání test zóny 10625 (HVN a low středeční seance) a vydají se zpět na vyšší ceny testovat 10705 a výš. Jestliže však bude 10625 proražena a neposlouží jako support, je dost možné, že se Dax vrátí opět otestovat hlavní férovou cenu 10575.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 31. 10. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!