DAX 4. 1. 2016

DAX 4. 1. 2016

Získejúčet.cz:

Pokud se pouze letmým pohledem podíváme na poslední seanci roku 2015, jednoznačně můžeme říci, že prodejci byli daleko agresivnější než nakupující. Od otevření seance byl Dax pod neustálým prodejním tlakem. Sílu prodejců potvrdilo i to, že byla seance uzavřena v blízkosti low. Kupci nedokázali prodejní náladu zastavit. Dax tak na konec roku vymazal téměř 200 bodů rostoucího pohybu. Vzhledem k uzavření na low, což můžeme považovat také za nedokončenou aukci, jsme mohli očekávat otevření alespoň mírným klesajícím gapem. Gap nakonec nebyl mírný, ale naopak obrovský – velikost téměř 180 bodů. Pro takový gap bohužel nemáme statistiku, o kterou bychom se mohli opřít pro dnešní den.

Pro takový den jako dnes jsou vhodné dva scénáře. Uzavření gapu a návrat k předchozím hodnotám, nebo naopak pohyb ve směru gapu a opuštění předchozích cen. Jaký scénář bude dnes pravděpodobnější bychom mohli dobře definovat pokud dnes budeme bojovat na ceně 10400. Tato cena je důležitý support pro kupce. Pokud se Dax nedostane pod tuto cenu, kupci mají šanci na rostoucí pohyby a aktivitu směrem k hlavnímu VPOC 10685. (Všimněte si, jak trh okolo této ceny osciluje poslední 3 týdny.)

Pokud bude support 10400 proražen, kupci budou mít velmi těžkou situaci. Proražení by mohlo spustit další prodeje. Ty by mohly pokračovat až k ceně 10250, což je další zóna HVN.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 4. 1. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!