DAX 4. 9. 2015

DAX 4. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Pro včerejší seanci jsme očekávali pokračování nákupní nálady ze středečního dne. Toto očekávání bylo naplněno. Kupci prokázali svoji agresivitu již od počátku seance. Naší cílovou zónu 10240 jsme bez problému uzavřeli po pár prvních hodinách. Od této ceny jsme dostali menší korekci a následně opět pokračovali silným pohybem na vyšší ceny. Tento silný pohyb byl způsoben zejména vyhlášováním důležitých reportů ve 14.30, kterých bylo hned několik. Agresivní nákupy zapříčinily vysokou volatilitu. Otestovali jsme až high horního mikro kompozitního profilu na ceně 10380. Toto high je podruhé testováno, což pro nám dle teorie aukce značí známku slabosti. Kupci by se v nejbližších dnech mohli pokusit o únik z této oblasti prorazit high na vyšší ceny.

Ještě než však tyto pohyby teoreticky dostaneme, čeká nás spousta práce. Od zóny 10380 jsme se silně odrazili zpět na férovou cenu mikro kompozitního profilu 10240. Uzavřeli jsme tedy přesně tam, kde jsou ceny výhodné jak pro kupce, tak pro prodejce.

Dnešní open je ve formě klesajícího gapu o velikosti 95 bodů. Slabé high mikro kompozitního profilu nám může značit potenciální růst trhu, avšak neočekávejme takové pohyby okamžitě. Tím, že jsme otevřeli 240 bodů od zmiňovaného high, kupci nemají jednoduchou situaci a může jim trvat, než se dostanou přes aktuální rovnovážné ceny.

Pro dnešní den dle teorie aukce očekáváme reakční nákupní aktivitu do rovnovážné oblasti a možné uzavření gapu. Tato aktivita odstartovala ihned po open. Jakmile se dostaneme do rovnovážné oblasti, lze očekávat zpomalení trhu. Nezapomeňme, že dnes ve 14:30 nás čeká vyhlášení amerického NFP, což může mít vliv i na Dax.

Pokud dnes nalezneme prodejce, kteří budou chtít vrátit trh na nižší ceny, lze očekávat jejich nástup právě ze zóny 10240 s cílem mikro kompozitní LVN 10120.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

4-9dax

DAX 30min graf s denními profily a mikro kompozitním profilem

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!