DAX 5. 8. 2016

DAX 5. 8. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 5. 8. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla otevřena rostoucím gapem na ceně 10230. Kupci se pokusili o rychlý break vzhůru, což je častá situace po takovém rostoucím gapu, avšak neúspěšně. Celý den byl ve znamení střídání nákupní a prodejní aktivity. Dax tak nakonec vytvořil vyvážený objemový profil a uzavřel na stejné ceně jako open.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena uprostřed včerejší rovnováhy nad zavírací cenou. Během prvních minut byl ranní gap uzavřen. Na této ceně byl navíc VPOC, neboli férová cena, kde bylo realizováno nejvíce obchodních objednávek, není se tak čemu divit, že tato cena byla okamžitě otestována. Aktuálně se nacházíme ve včerejší rovnováze, nemůžeme tedy jasně říci, jestli má trh tendenci spíše klesat nebo stoupat. Vypadá to, že by dnes Dax mohl vyplňovat prostor v objemovém profilu mezi cenami 10310 a 10155. Jestliže budou dnes kupci agresivnější než prodejci, měli by se pokusit dosáhnout na cenu 10310. To je totiž nejbližší důležitá HVN, která by měla přitahovat objednávky. Naopak prodejci před sebou žádnou zásadní zónu nemají, takže by případné prodejní pohyby nemusely být nijak volatilní. Jediné, co hraje proti nízké volatilitě je dnešní NFP, což je velmi důležitý report, který dokáže i německý akciový index velmi ovlivnit. Ve 14:30 dejme tedy pozor na možnost zvýšené volatility.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 5. 8. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!