DAX 5. 9. 2016

DAX 5. 9. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 5. 9. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance nabídla rozpětí přes 200 bodů, což se dalo díky NFP očekávat.  Trh nejprve klesl pod silnými prodeji až na HVN 10520. Zde kupci zabránili prodejům a pomalu mazali ranní ztráty. Výbuch přišel odpoledne s vyhlášením výsledků nových pracovních míst v USA. Dax vystřelil vzhůru, mírně se pozastavil na předchozím VPOC 10630 a pokračoval opět vzhůru. Seance opustila dlouhodobou rovnováhu a byla uzavřena v blízkosti high na ceně 10710. Silné uzavření na high napovídalo o možném proražení pátečního nejvyššího bodu a tak se také stalo dnešním rostoucím gapem.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Po dlouhé době jsme opustili rovnováhu. Kupci mají teď těžkou situaci. Musí obhájit svoje snažení na další rostoucí dny. Pokud budou aktivní, jejich cílem by mohla být cena 10800, což je price action zóna z 15. 8. 2016. Tím, že trh vystoupal tak vysoko, mohli by se chtít účastnit tržní aktivity prodejci. Pokud uznají ceny za dostatečně drahé k prodeji, měli by se pokusit prodejními objednávkami stlačit cenu Daxu zpět do rovnováhy směrem k HVN 10630. Páteční objemový profil je poměrně prázdný z důvodu rychlých volatilních pohybů a je dost možné, že se jej nyní obchodníci pokusí vyplnit novými objednávkami. Připomínáme, že pondělí po NFP reportu je charakteristické svojí pomalejší aktivitou. Uvidíme, jestli tento předpoklad bude platit i pro dnešní den.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 5. 9. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!