DAX 6. 1. 2016

DAX 6. 1. 2016

Získejúčet.cz:

Otevření včerejší seance se dalo dle teorie aukce očekávat. Pokud trh otevře mimo rovnovážnou oblast, můžeme očekávat návrat do této oblasti. Takové situaci pak říkáme reakční aktivita. Včera jsme byli svědky prodejní reakční aktivity. Trh po otevření klesnul do rovnovážné oblasti předchozího dne a dokonce rozšířil předchozí low. Na novém low však našel kupce, kteří zastavili prodeje. Vytvořili poměrně pěkně silné dno a dokázali cenu Daxu dostat zpět do hodnot předchozího dne. Trh nakonec uzavřel v blízkosti své férové ceny VPOC.

Dnešní seance byla otevřena prodejním gapem na samotné hranici včerejší rovnovážné oblasti. Můžeme očekávat návrat na vyšší ceny a uzavření gapu nebo naopak pokračování v prodejní náladě. Gap o velikosti cca 93 bodů je poměrně velký a jeho uzavření by mohlo být pro kupce náročné. Při takovém gapu je vhodné očekávat pokračování prodejů. Další zajímavá zóna, kam by se mohli prodejci dostat je HVN 10105. Tím bychom se definitivně dostali do spodní distribuce.

Pokud prodejci nebudou agresivní a nechají šanci kupcům korigovat ztráty, můžeme očekávat uzavření gapu a obchodní aktivitu v rozpětí předchozích dvou dnech.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 6. 1. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!