DAX 7. 10. 2016

DAX 7. 10. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 7. 10. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla odstartována agresivními nákupy, které se dostali nad předchozí high. Na HVN 10620 však byly nákupy zastaveny. Kupci neměli dostatek sil na break vzhůru. Prodejcům se podařilo dostat Dax zpět do oblasti okolo ceny 10540, která byla také důležitá ve středeční seanci. Kupci se však nevzdali a udrželi aktuální ceny. Dax byl pro včerejší den uzavřen v 10590, kde byla také ustanovena férová cena VPOC.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes ráno se všichni příznivci finančních trhů zaměřují hlavně na zprávy ohledně britské libry. -6% flash crash v asijské seanci na libře Dax nijak zvlášť neovlivnil. Dnešní seance byla otevřena klesajícím gapem na ceně 10560, což je pouhých cca 30 bodů od včerejšího uzavření. Takový gap navíc uvnitř rovnovážné oblasti předchozího dne nabízí poměrně dobrou pravděpodobnost uzavření ranního gapu. Dle našich statistik by mohl Dax uzavřít gap s 74% pravděpodobností. V takovém případě by byla otestována i včerejší férová cena, což je hlavním předpokladem reakční nákupní aktivity dle teorie aukce. Pokud zakreslíme střednědobý objemový profil za poslední tři dny, vidíme, že Dax tvoří na aktuálních cenách rovnováhu. Je tedy tam, kde ho obchodníci chtějí mít. Cena 10590-10600 by mohla také zapůsobit jako vstupní hladina pro nové prodejní objednávky, takže bude určitě zajímavé tuto oblast sledovat. Pokud od 10600 bude pokles na nižší ceny, očekáváme test 10510 a 10480. Je dost možné, že v případě zvýšené volatility díky dnešnímu NFP budou zóny proraženy. Pod cenou 10480 je prázdný objemový prostor bez objednávek, i proto by mohl být výprodej rychlejší.

Naopak při rostoucích pohybech musí Dax nejprve překonat 10600, následně aktuální resistenci 10620 a pak má před sebou cíl na ceně 10700.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 7. 10. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!