DAX 7. 11. 2016

DAX 7. 11. 2016

Získejúčet.cz:

Dax 7. 11. 2016

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Daxu se ani v pátek nepodařilo zastavit prodejní objednávky a negativní náladu. Od otevření seance trh pokračoval v silném výprodeji a zastavil se až na ceně 10205. Zde došlo ke krátké korekci a budování objemu objednávek. Nakonec trh v oblasti těchto cen také uzavřel s cenou close 10215. Dle teorie aukce jsme mohli pro dnešní start seance opět preferovat prodejce a to z toho důvodu, že vyšší ceny byly rychle odmítnuty bez objemu a seance uzavřela v blízkosti low. Víkendový gap však tento scénář absolutně zneškodnil. Blíží se vyvrcholení amerických voleb a volatilita začíná sílit. Jednotliví brokeři navyšují z důvodů zvýšené volatility maržové požadavky a na finančních trzích obecně panuje nejistota ohledně budoucnosti při jedné či druhé volbě amerického prezidenta.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla tedy otevřena rostoucím gapem o velikosti cca 225 bodů. Taková hodnota se vymyká průměrným hodnotám a můžeme ji považovat za extrémní. Dva dny silné prodejní aktivity byly nahrazeny dnešním gapem. Jak by mohl vypadat další tržní vývoj? Podíváme se na jednotlivé zóny, které nám teorie aukce nabízí, avšak díky zvýšené volatilitě tohoto týdne se může stát, že je trh nebude ani trochu respektovat. Aktuálně se nacházíme v okolí dlouhodobě férové ceny 10375. Zde by se nyní trh dle teorie aukce měl držet. V případě, že klesneme pod tuto cenu, support zónou by mohly být ceny 10290 (HVN) a 10235 (páteční VPOC a HVN). Tyto zóny by mohly způsobovat pro prodejní pohyby problémy. Naopak pokud bude Dax růst nad 10375, v cestě mu stojí dlouhodobá LVN 10465, která již jednou zafungovala jako resistence.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 7. 11. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!