DAX 8. 12. 2015

DAX 8. 12. 2015

Získejúčet.cz:

Včerejší Dax téměř na slovo poslouchal instrukce objemových profilů a teorie aukce. Upozorňovali jsme na možnost reakční prodejní aktivity, která by však mohla být zastavena už mikro-kompozitním VPOC 10805. Pro celý den jsme očekávali kupce a pokus o zónu 11000. Od 10805 opravdu kupci vstoupili do trhu a vyrazili bojovat s úrovní 11000. Zde nám tržní aktivita opravdu potvrdila silný support, který byl definován začátkem LVN oblasti čtvrtečního volatilního dne. Od ceny 10994 se trh odrazil zpět do oblasti hlavní distribuce. Zóna 11000 tedy nebyla překonána. Po návratu do distribuce už Dax zpomalil a obchodoval spíše do strany a nakonec uzavřel na ceně 10923.

Dnešní seanci jsme otevřeli na spodní hranici včerejší rovnovážné oblasti. Můžeme tedy očekávat reakční nákupní aktivitu, avšak jsme v poměrně vyvážené části trhu, tudíž nelze jednoznačně preferovat kupce či prodejce. Vzhledem k včerejšímu objemovému profilu, který jasně ukazuje, že kupci byli silnější než prodejci a obchodovalo se spíše v okolí high, očekáváme další test 11000. V případě, že ji prorazíme, trh je volný až na cenu 11100. Tato situace však nemusí nastat ihned a to zejména kvůli tomu, že jsme uvnitř široké vyvážené distribuce obchodních objednávek. Pod námi je opět důležitá cena 10805, která může přitahovat obchodní aktivitu. Pokud bychom se dnes vydali spíše jižním směrem, bude důležité sledovat aktivitu v okolí 10650 – 10630.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

8-12-15-dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek DAX 8. 12. 2015 pochází z Získejúčet.cz

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!