Dnes zveřejní výsledky Yahoo, Halliburton, McDonald’s

Dnes zveřejní výsledky Yahoo, Halliburton, McDonald’s

  • ČTÚ nařizuje O2 Czech Republic snížení velkoobchodních cen za využití sítí LTE pro virtuální operátory.
  • Západoevropské akcie by měly vstoupit do nového týdne v červeném.
  • Tento týden přinese především předstihové indikátory PMI či ISM z obou stran Atlantiku. Ve Spojených státech budou zveřejněny i některé údaje z trhu nemovitostí. Dnešek však nic zásadního nenabízí.
  • Mezi reportujícími americkými společnostmi můžeme dnes nalézt Halliburton, McDonald’s nebo Yahoo!. V Evropě bude výsledková sezóna zajímavá až v závěru týdne.
  • Analytici Société Générale zvýšili doporučení na koupit pro dva britské tituly, a to engineeringovou společnost Amec Foster Wheeler a dodavatele těžebních zařízení Petrofac.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 zakončil páteční obchodování se ziskem jedné třetiny procenta. Podařilo se mu tak vymazat ztráty, které nabral zejména v průběhu čtvrtka, a za celý zkrácený týden uzavřel prakticky na nule. Akciím nahoru pomohly rostoucí ceny ropy, ale také například výsledky Procter & Gamble (+3,2 %). Naproti tomu očekávání analytiků nenaplnila společnost General Electric, jejíž akcie v reakci na zprávy klesly o 2,2 %.

Většina asijských trhů vstoupila do nového týdne úspěšně a připisuje si zisky do jednoho procenta. Mezi nejvíce rostoucími tituly můžeme nalézt ty, které jsou obchodované na Taiwanu nebo v čínském Šenčenu. Naopak se nedaří australským ani japonským akciím, které přišly o 0,8 %, resp. 1,3 %. V obou zemích zakončily v červeném prakticky všechny sektory. U protinožců byly negativním impulsem hospodářské výsledky některých firem, v zemi výcházejícího slunce se na ztrátách podílel hlavně posilující jen.

Hlavní slovo v tomto týdnu bude mít zejména výsledková sezóna. Makroekonomické indikátory by měly podpořit růst akciových trhů především v Evropě, i tak se však bude jednat spíše o ukazatele nižší relevantnosti. 

O2 Czech Republic

Český telekomunikační úřad opětovně vyzval operátory O2 a Vodafone ke snížení velkoobchodních cen za datové služby v rychlých internetových sítích LTE. Operátoři dle regulátora nesplnili podmínky aukce kmitočtů pro LTE před třemi roky, kdy měli umožnit využití sítí i virtuálním operátorům. Dle úřadu jsou ceny v referenčních nabídkách příliš vysoké. ČTÚ udělil nepravomocné dvoumilionové pokuty a hrozí odebráním licencí k těmto kmitočtům.

Zpráva není novinkou, vysokými velkoobchodními cenami se ČTÚ již několikrát zabýval vloni. Samotná pokuta není z pohledu ceny akcií významná, nicméně tlak na pokles cen velkoodběratelům za využití sítí LTE se může negativně projevit na tržbách společnosti.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!