Dokážou červnová NFP naplnit očekávání 180 000?

Dokážou červnová NFP naplnit očekávání 180 000?

ISM ve službách pomohl dolaru jen krátkodobě

Včerejší data o indexu ISM ve službách za červen dopadla nad očekávání dobře, což se projevilo i na kurzu EUR/USD, který se po jejich zveřejnění dostal na červencová minima. Lepší výsledky ISM dokonce lehce pohnuly naším odhadem růstu americké ekonomiky za 2. čtvrtletí, který se dostal nepatrně nad 3,1 % (sezónně očištěný anualizovaný růst). Včerejší zápis z červnového zasedání nicméně potvrdil, že Fed zůstává obezřetný a bude i nadále hledat oporu pro své kroky v aktuálních datech.

Jako riziko přitom zmiňuje Brexit, jehož dopady chce postupně vyhodnocovat. Na růst sazeb v červenci to proto nevypadá. Zajímavý bude i zbytek týdne, a to zejména díky číslům z amerického trhu práce za červen. I včerejší data přitom naznačují, že náš a tržní odhad (cca 180 tis.) je dosažitelný, což by pro dolar měla být spíše dobrá zpráva. Dnes bude ještě zveřejněn předskokan payrolls – index ADP.

Wall Street mírně posílila

Americké akciové trhy po úterním poklesu opět zamířily vzhůru, když posílily o několik desetin nad úroveň úterního závěru. Nejlépe se vedlo akciím z farmaceutického sektoru, které posílily v průměru přibližně o procento. Společnost Celgene zpevnila o 4,3 %, Abbott Laboratories o 3,5 % a například AbbVie a Amgen o 2,4 %, resp. 1,2 %. Dařilo se rovněž akciím Nucor, které přidaly 4,3 % poté, co firma oznámila, že uzavřela nový desetiletý kontrakt se společností Kinder Morgan. Snížené doporučení naopak poznamenalo Netflix, který odepsal 3,4 % po kroku analytiků Jefferies. Ti očekávají nižší růst počtu předplatitelů a snížili svoji cílovou cenu ze 120 na 80 USD. Index Dow Jones přidal 0,4 %, S&P 500 0,5 % a technologický Nasdaq 0,8 %.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!