Dolar na minimech, ropa na maximech

Dolar na minimech, ropa na maximech

Holubičí Fed zahnal dolar do blízkosti letošních minim

Kurz eurodolaru i včera vstřebával holubičí výstupy ze středečního jednání FOMC, takže doputoval až nad hladinu 1,13. Dolaru nijak zásadně nepomohlo ani výrazné vylepšení důležitého indexu podnikatelské nálady od Philly Fedu. Dolar k opětovnému posílení bude potřebovat zřejmě delší sérii důležitějších dat anebo víc jestřábí komentáře z Fedu. Ty asi těžko přijdou dnes, ačkoliv budou mluvit tři členové FOMC. Dodejme, že technicky má eurodolar silné rezistence na úrovních 1,1377 a dále pak až v okolí 1,15.

Cena ropy včera dále mírně rostla a vyšplhala se na nová letošní maxima. Sklon forwardové křivky sice nenaznačuje, že by na trhu s ropou panoval extrémní nedostatek volných produkčních kapacit (a nepotvrzuje tak přímo vysokou nadprodukci), nicméně zároveň ani neukazuje, že by se bilance vyrovnávala. Cenu ropy však mohou i nadále podporovat zprávy o omezování produkce v USA, holubičí vyznění zasedání Fedu a zejména zprávy o plánované schůzce producentů v polovině dubna. Nicméně s tím, že by se k dohodě producentů na zmrazení produkce přidal i Írán, však ani nadále nepočítáme. Proto zůstává náš výhled na cenu ropy v následujících měsících v souhrnu negativní a očekáváme pokles cen ropy oproti současným úrovním.

Americké akciové trhy po úvodním pohybu v červených číslech zamířily do plusu, když zakončily seanci přibližně procento nad včerejším závěrem. Index S&P se tak dostal do blízkosti hladiny 2050 bodů. Index S&P 500 včera zpevnil o 0,9 %, Dow Jones o 0,7 % a Nasdaq o 0,2 %.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!