Donald Trump srazil k zemi farmaceutické akcie

Donald Trump srazil k zemi farmaceutické akcie

  • Evropa si své nejzajímavější indikátory pro tento týden již vybrala, a tak investoři obrátí svoji pozornost především do zámoří. V USA dnes přijde na řadu vývoj spotřebitelské důvěry a maloobchodních tržeb v prosinci. Prosincové maloobchodní prodeje v USA by měly vykázat solidní tempo růstu a potvrdit tak pozici spotřebitelů jako hlavního motoru tamní ekonomiky. Ekonomové SG očekávají růst o 0,7 % m/m především díky prodejům aut a pohonných hmot. Bez těchto položek by maloobchod měl přidat 0,4 % m/m.
  • Analytici Société Générale zvýšili doporučení na koupit pro akcie belgické bankovní skupiny KBC a francouzského výrobce kabelů Nexans a snížili doporučení pro holandskou finanční skupinu ING Group na držet.
  • Pátek 13. ledna si pro zveřejnění výsledků za čtvrtý kvartál loňského roku vybralo několik významných amerických finančních institucí jako Bank of America, JPMorgan Chase, BlackRock nebo Wells Fargo.
  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie dnes zahájí mírným růstem.

Obchodování na zámořských trzích

V USA bylo včera cítit velké zklamání investorů z první tiskové konference Donalda Trumpa, ve které sice nový prezident potvrdil své předvolební plány, nicméně nepřidal ani náznak konkrétnějších kroků a opatření, které by podpořily optimismus investorů. Po úvodní jízdě po skluzavce, kdy index S&P 500 ztrácel přes 1 %, se americkým akciím nakonec podařilo velkou část ztrát umazat a index S&P 500 zakončil včerejší seanci se ztrátou pouhých dvou desetin procenta.

Na rozdíl od evropských kolegů americké farmaceutické společnosti tak výrazně neoslabily. Index Nasdaq Biotech nakonec přidal 0,4 % poté, co během obchodovaní v reakci na zmínku Donalda Trumpa o potřebě větší konkurence ve výběrových řízeních na dodávky léků ztrácel až 1,1 %. Ze sedmi sektorů, které včera v USA utrpěly ztráty, nejvíce odevzdaly finanční instituce a technologické společnosti. Akcie bank v reakci na klesající výnosy státních dluhopisů oslabily o 0,7 %. Z technologického sektoru nejvíce ztratily akcie Advanced Micro Devices (-4 %) a Micron Technology (-2,1 %).

Asijské akciové trhy v dnešním nočním obchodování čile dohánějí své ztráty z předešlého dne, kdy investoři zřejmě přehnaně podrážděně zareagovali na první tiskovou zprávu Donalda Trumpa. Japonský Nikkei 225 si připsal 0,8 %, podpořen především dobrými výsledky maloobchodních řetězců. Farmaceutický sektor vymazal ztráty, které utrpěl poté, co Trump ve své tiskovce kritizoval výběrová řízení na nákup léků.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!