Draghi přinesl nové investiční příležitosti

Draghi přinesl nové investiční příležitosti

Mario Draghi z ECB včera zvolil holubičí rétoriku, když si ponechal otevřené dveře k dalším měnovým stimulům, o nichž bude bankovní rada rozhodovat na březnovém zasedání. Více o zasedání banky si můžete přečíst zde.

Ačkoliv ECB ve výsledky včera nic neudělala, její slova a příslib dalších potenciálních monetárních stimulů otevřely obchodníkům zajímavé investiční možnosti. Včerejším slovům Maria Draghiho se neuvěřitelně těší německý akciový index DAX, který třetíkrát v řadě našel silnou oporu v hodnotě 9 300 bodů, čímž lze spekulovat na trojité dno. Včera vyplnil gap vytvořený mezi úterní a středeční seancí. Pozitivním signálem je, že dokázal opustit klesající trendový kanál. Ideální je, počkat si na další růstové signály, které by potvrdily silnější korekci a ambici dlouhodobějšího růstu v podobě vyššího vrcholu a denního „closu“ nad Fibonacciho úrovní 23,60.

dax 22_1_2016

K dalšímu zvratu došlo na měnovém páru EUR/GBP. Středeční a čtvrteční denní svíčky s delšími horními knoty signalizují možnost otočení trendu, stejně jako aktuální pokus vytvořit nižší dno. EUR/GBP rovněž prorazil klesající trendovou linii. Aktuálními záchytnými bodu jsou Fibonacciho úrovně a nižší trendová linie. Možnost poklesu naznačuje i překoupenost oscilátoru MACD.

eur_gbp_22_1_2016

 O měnovém páru EUR/CAD si můžete přečíst zde.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!