Draghi v parlamentu podpořil Gartleyeho formaci na EUR/USD

Draghi v parlamentu podpořil Gartleyeho formaci na EUR/USD

Trhy vstoupily do nového týdne projevem prezidenta ECB Maria Draghiho v Evropském parlamentu. Draghi ve svém vystoupení připomněl, že očekává i v příštích měsících nízkou inflaci, protože silný propad cen ropy bude mít vliv na ekonomiku až do dalšího roku. Nicméně úrokové sazby by měly začít růst na konci letošního roku, ekonomiku by měla podpořit agregovaná poptávka, která těží ze slabého eura.

Dnešní obchodování ještě ovlivnila data z amerického trhu s bydlením. Prodej existujících domů vzrostl v únoru o 1,2 procenta na meziročních 4,88 milionu. Navzdory expanzi nelze hovořit o zcela kladné zprávě, protože tržní konsensus počítal se ziskem kolem 4,9 milionu. Jde tak o další znak zpomalující americké ekonomiky, což dále zvyšuje obavy, že v červnu nedojde k očekávanému zvýšení úrokových sazeb.

Na EUR/USD se po vysoké volatilitě vzniklé zasedáním FOMC začala tvořit Gartleyeho formace. Pokud by se tato predikce potvrdila, tak by se trh mohl podívat až k hladině 78,6, kde se nachází i intradenní rezistence 1,1180. V této zóně by také trh mohl hledat symetrii s naznačeným trendovým kanálem.

EU

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!