Draghi zklamal eurové býky

Draghi zklamal eurové býky

EUR/USD: Po jistém zklamání, které včera euru připravila ECB, by si dnes měnový pár EURUSD mohl spravit chuť na příchozích makroekonomických datech. Nejprve bude totiž zveřejněna dubnová inflace v eurozóně, která se posune zpět blíže k cíli ECB. Odpoledne pak bude odtajněn výsledek amerického HDP za první, jenž nebude nic moc. Náš běžící odhad – Stopař – sice naznačuje, že růst by mohl být o malinko silnější než co čeká trh, ale zpomalení ekonomiky na tempo 1,5 % (SAAR) těžko někoho nadchne. Eurodolar by tak mohl končit týden výše.

EUR/CZK: Na rozhodnutí ECB byla lehce citlivá nakonec i česká koruna, která se dostala v posledních dnech opětovně pod tlak. Zdá se, že slabší euro na frontě s dolarem se jí relativně líbilo a i díky tomu v průběhu včerejší seance déle odolávala hranici 27,00 EUR/CZK. V pozdních hodinách se ale nakonec stejně nad klíčovou psychologickou hranici znovu podívala a obchodovala se u 27,05 EUR/CZK. Pokud se dnes s otevřením českých trhů koruna nebude schopná do konce týdne usadit pod 27,00 EUR/CZK, může to být signál pro některé sázkaře na silnější korunu k dalšímu uzavírání dlouhých pozic. V takovém případě by v příštím týdnu koruně moc nepomohlo ani blížící se zasedání ČNB.

ROPA: Cena ropy je nasměrovaná k poklesu v druhém týdnu v řadě. Dnes ráno se sice obchoduje o něco výše než včera odpoledne, nicméně restart produkce z významných ropných polí v Libyi (dohromady asi 400 kbpd) větší optimismus nepodporuje a tlumí tak efekt dalšího z komentářů OPECu ohledně prodloužení dohod na omezení produkce ropy.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!