ECB pomohla americkým akciím k novým maximům

ECB pomohla americkým akciím k novým maximům

 

  • Poslanecká sněmovna dnes bude již na několikátý pokus projednávat protikuřácký zákon. Zákaz kouření v restauracích, hospodách, klubech i barech by měl začít platit od 31. května 2017. Zákaz kouření se bude dotýkat i divadel, kin či sportovních akcií.
  • Západoevropské akcie dnes zahájí bez jasného trendu.
  • Ve Spojených státech budou zveřejněny finální údaje spotřebitelské důvěry michiganské univerzity. Na starém kontinentě byly dnes ráno publikovány výsledky německého zahraničního obchodu, jehož přebytek kvůli slabším exportům nenaplnil očekávání trhu.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie po rozpačitém rozjezdu nakonec zavřely na novém maximu. Index S&P 500 vzrostl o 0,2 %, průmyslový Dow Jones přidal 0,3 %. Zisk technologického indexu Nasdaq pak byl ještě o jednu desetinu vyšší. V rámci sektoru se dařilo nejvíce finančním titulům, které si připsaly 0,9 %. Druhým nejúspěšnějším byly akcie komoditních firem se ziskem 0,7 %. Na chvostu pak včera uzavřely akcie průmyslových podniků, když jejich ztráty dosáhly půl procenta.

Asijské trhy se během nočního obchodování vyvíjely smíšeně. V zisku zakončily například akcie v Japonsku (+1,2 %), Číně (+0,7 %) nebo Austrálii (+0,3 %), naopak mírné ztráty si odnesly akcie obchodované v Hongkongu (-0,7 %) či Jižní Koreji (-0,3 %).

Během dneška budou trhy nejspíš dál vstřebávat včerejší rozhodnutí ECB o prodloužení programu kvantitavního uvolňování a snížení měsíčního objemu nákupů. O víkendu pak bude zajímavé jednání členů OPEC s dalšími 14 zeměmi. To by mohlo mít dopad na počátku nového týdne na vývoj cen ropy a potažmo akcií ropných společností.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!