Ethereum – kurz, cena, online graf

Ethereum – kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Ethereum je otevřená softwarová platforma, založená na principech blockchainu, což umožňuje komukoliv na světě (samozřejmě s patřičnými schopnostmi) vyvinout decentralizovanou aplikaci.

Prostě stručně a jednoduše. Ethereum je vstupní brána do blockchainu, do technologie, díky které je tak populární bitcoin. Zároveň lze do Etherea investovat. Na rozdíl od bitcoinu má Ethereum přidanou hodnotu v tom smyslu, že na jeho „střevech“ může vzniknout milion jiných věcí. Bitcoin a jeho milovníci prominou je jen „hloupou“ platformou pro peer to peer platby.

Ethereum je tedy technologií, fungující na principech blockchainu, která přináší nový řád. Tak jako je bitcoin rivalem např. pro PayPal, tak Ethereum je rivalem právě pro cloudová řešení a nejen ty. „Long story short“ Ethereum má ambici pomocí blockchainu decentralizovat fungování zaběhlých systémů. Díky Ethereu mohou být všechny serverovny nahrazeny tzv. „nody“ neboli počítači, které uchovávají stejné informace, jako dnes cloudová řešení. K principu blockchainu někdy jindy.

Co si ještě přečíst?

Co je to Bitcoin?

Lze považovat Bitcoin za skutečnou měnu?

Co je Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum?

Co je Litecoin?

 

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!