EUR/JPY: Je čas prodat?

EUR/JPY: Je čas prodat?

Americký bankovní dům Morgan Stanley (MS) preferuje na měnovém páru EUR/JPY prodejní pozice. MS očekává posílení japonského jenu zejména vůči slabším měnám, mezi něž se aktuálně řadí euro (EUR) nebo australský dolar (AUD). Důvodem jsou poslední slova guvernéra japonské centrální banky (BoJ) Kurody, jenž uvedl, že reální efektivní kurz japonského jenu je velmi slabý, čímž naznačil, že domácí měna má potenciál posílit. Haruhiko Kuroda před parlamentem uvedl, že nebude stát jenu v cestě před posílením. Slova japonského bankéře přicházejí v čase, kdy mnozí jeho zahraniční kolegové konají opačně, tedy slovně intervenují proti silné domácí měny a lamentují nad slabou inflací.

Finanční trhy spekulují, proč  BoJ mění rétoriku a nepřímo intervenuje v prospěch posílení japonského jenu. Důvody lze najít v zlepšujících se číslech ekonomického růstu, inflace, stabilních inflačních očekáváních a stabilně rostoucím trendu čísel reálného exportu. V neposlední řade musíme myslet na to, že Japonsko je po uzavření jaderné elektrárny Fukušima výrazně závislé na importu energií, a to hlavně ropy. Pomalu rostoucí cena ropy spolu s nadále oslabující měnou by mohly mít negativním vliv ne reálné příjmy spotřebitelů, a tedy i jejich spotřebu.

Při pohledu na týdenní svíčky měnového páru EUR/JPY lze vidět delší horní knoty, které naznačují, že EUR/JPY nemá sílu prorazit rezistenci 141,050, nad níž je vhodné umístit Stop Loss. Cílem by se podle MS mohla stát předchozí minima na hodnotě 133,050.

eur_jpy_W

EUR/JPY se na denním grafu pohybuje v rostoucím kanálu. Když chceme minimalizovat riziko, tak vhodným místem pro vstup do krátké pozice je buď prolomení dolní hrany kanálu nebo na úrovních v blízkosti rezistence, kde minimalizujeme poměr Risk Reward Ratia.

eur_jpy_D

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!