Euro zavřelo GAP

Euro zavřelo GAP

Světové trhy zažívají v dnešních velkou nejistotu ohledně budoucnosti Řecka. Vždy když už to vypadá, že je dohoda je na spadnutí, tak se objeví hrdý Řek, který vše smete ze stolu. Do pohybu se daly výnosy na španělských, italských i portugalských dluhopisech. Níže naopak otevřel americký akciový trh. Většina světových analýz dnes doporučuje prodávat euro a spekulovat na jeho další oslabení, nebo-li přesunout své úspory do něčeho jiného.

Německá kancléřka Merkelová kritizovala řeckého premiéra Tsiprase za demagogický postoj a neschopnost nalézat kompromis. Dále uvedla, že poslední nabídku považovala za více než štědrou a její odmítnutí považuje za chybu, nicméně je dále ochotna jednat.

Evropská centrální banka zamítla řeckou žádost o navýšení pomoci o 6 miliard eur k fundování bank. Řecko tak pravděpodobně narazí na problémy s hotovostí i přes již přijatá opatření typu 60 eur na den.

EUR/USD velmi rychle uzavřel výrazný gap, jímž trhy vstoupily do nového týdnu. Vysoká volatilita tak na zůstává na párech s eurem. Momentálně trh bojuje se rezistencí 1,1230, jenž je vrcholem předchozí konsolidace.

euu

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!