Eurodolar brzy vstoupí do nového roku, kudy se vydá?

Eurodolar brzy vstoupí do nového roku, kudy se vydá?

Eurodolar se ve třetím prosincovém týdnu opět dostal pod medvědí tlak a trh se tak ocitl na novém letošním minimu. Trhem otřásá politická nejistota v Evropě, v nacházejících měsících si starý kontinent projde několikero volební boji, ve kterých by se, alespoň dle dosavadních předpovědí mělo dařit euroskeptickým stranám. Pokud bychom měli hodnotit očekávaný vývoj nejoblíbenějšího měnového páru dle politických indicií, pak v příštím roce setrvá trh v nastaveném klesajícím trendu.

Tento pohled sdílí i analytické centrum banky Morgan Stanley, které očekává dosažení úrovně 1,12 a to i za předpokladu, že nebude spuštěn program kvantitativního uvolňování (QE) Evropskou centrální bankou. Pokud by však došlo k masivnější podpoře hospodářství, například právě prostřednictvím programu QE, pak by se euro měla propadnout až do blízkosti parity k 1,05.

Z technického pohledu dokončuje trh medvědí cyklus uvnitř dlouhodobého trojúhelníku. Týden zakončil na podpoře tvořené spodní stranou formace. Týden od 15.-19. prosince se na týdenním grafu zobrazuje medvědí outside-svíčka, což si lze vyložit jako pokračování ve výprodeji. Agresivní obchodníci tak mohou otevírat nové krátké pozice. Teorie však favorizuje vyčkat na proražení a následný pullback k trojúhelníku. Zde pak hledat příležitosti k prodeji. Střednědobým cílem se stává hladina 1,16.

eur_usd_21_12_2014

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!