Eurodolar jízda, ropa mínus 5%

Eurodolar jízda, ropa mínus 5%

EUR/USD:

Kurz eurodolaru zažil včera neskutečnou jízdu, když měnový pár nejprve po ránu vystřelil na úroveň 1,16, aby v průběhu obchodního dne postupně korigoval svoje zisky, až nakonec spadl zpět pod 1,15! Dolaru zdá se pomohl výrok člena vedení Fedu Williamse, který uvedl, že by podpořil zvýšení úroků v červnu (na druhou stranu Lockhart vidí riziko v Brexitu). To však nemusí být vše, neboť trh čeká na důležitá americká data (ADP z trhu práce, ISM ve službách), která nemusí být tak špatná, jako série předchozích dat. Za předpokladu, že dnešní data budou minimálně na konsensu, může dolar pokračovat v mazání ztrát z tohoto týdne.

Dluhopisy:

Výprodej na akciových a komoditních trzích (resp. ropě) zatlačil výnosy amerických i německých vládních dluhopisů výrazně níže, takže na deseti letech spadly k hranici 1,80 %, resp. 0,20 %. Pád výnosů přitom nezastavily ani vcelku jestřábí výroky Williamse ze sanfranciského Fedu. Dnes na trh čekají důležitá americká data (ADP z trhu práce, ISM ve službách), která by nemusela být tak špatná, jako série předchozích dat. To by mohla být potenciálně pro dluhopisy špatná zpráva, avšak o tom, zda se úroky či výnosy pohnou nahoru, nakonec rozhodne spíše ropa a eventuálně akciové trhy.

Ropa:

Cena ropy Brent za poslední dva dny poklesla asi o 5 %. Ke korekci předchozího silného růstu přispěla jednak slabší data z Číny, jednak obavy z rostoucí produkce ropy na Blízkém východě. Do popředí se tak příliš nedostávají data z USA, kde nejprve EIA potvrdila rekordní růst spotřeby benzínu v únoru a data API včera rovněž naznačila existenci silné poptávky. Zajímavá z tohoto pohledu budou dnešní data z trhu práce USA (ADP), resp. to, zda potvrdí silný “poptávkový příběh”. Nejvíce pozornosti však asi přitáhnou oficiální statistiky

Akcie:

Americké akciové trhy pokračovaly v konsolidaci, která odstartovala již před dvěma týdny poté, co index S&P 500 po dvouměsíční rally dosáhl hranice 2100 bodů. Z makroekonomického pohledu byl dnešní den spíše nezajímavý, a tak se investoři soustředili spíše na pokračující výsledkovou sezonu a další pokles ceny ropy. Index S&P 500 ztratil 0,87 %, DJIA odepsal 0,77 %, zatímco Nasdaq, kterému nepomohl ani téměř 2% růst akcií Apple, oslabil o 1,15 %.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!