Eurodolar otvírá týden bezpečně pod hranicí 1,10

Eurodolar otvírá týden bezpečně pod hranicí 1,10

Eurodolar otvírá týden bezpečně pod hranicí 1,10, což odráží fakt, že trh nepřestává sázet na zvýšení úroků ze strany Fedu – tím spíše, že komunikace ze strany amerických centrálních bankéřů zůstává jestřábí. V pátek to byl například J. Williams, který uvedl, že je čas se vrátit k pozvolnému zvyšování úroků a to raději dříve než později. Na začátku týdne bude trh sledovat, kam se pohnuly indexy podnikatelských nálad v eurozóně (dnes PMI, zítra německé Ifo). Pro euro může být příznivou zprávou jednak to, že agentura DBRS ponechala v pátek portugalský rating beze změny (přičemž snížení by ohrozilo možnost ECB nakupovat dluhopisy Portugalska) a jednak to, že španělští lidovci budou moci ve Španělsku regulérně vládnout poté, co jim to umožní opoziční socialisté. Co se pak týká týdenního výhledu, tak vrcholem pro trhy mohou být výsledky HDP za třetí kvartál a to jak v USA, tak ve Velké Británii, což může velmi zajímat libru.

Výnosy německých dluhopisů se na deseti letech dostaly znovu pod nulu

Výnosy německých dluhopisů se na deseti letech dostaly znovu pod nulu. To vše pravděpodobně jako dozvuk ECB, kterou si investoři přeložili spíše v holubičím slova smyslu. Prosincové zasedání ECB rozhodne o tom, jak moc bude příští rok na dluhopisovém trhu aktivní. Pokud dnes dobře dopadnou PMI za říjen, mohl by se německý bund stabilizovat.

Irák se nechce přidat k omezení produkce ropy

Cena ropy Brent dnes mírně klesá poté, co se objevily komentáře z Iráku odmítající podíl země na možném omezení produkce ropy. Cenám ropy neprospíval ani citelný nárůst aktivity těžařů v USA (čísla byla zveřejněna již v pátek). Právě zástupci Iráku se přitom doposud k dohodě z Alžíru nijak nevyjadřovali a tyto komentáře potvrzují, že OPEC čeká na zasedání na konci listopadu kus práce… Na druhou stranu se zároveň objevily i zprávy o plánovaném setkání saúdského a ruského ministra pro ropu, na kterém se rovněž dohoda z Alžíru bude probírat.

Americké akcie končily minulý týden bez výrazné změny

Akcie v zámoří se v pátek za absence makroekonomických dat pohybovaly v úzkém pásmu. Trhy dále tráví poměrně vydařenou výsledkovou sezónu. 81 procent firem z indexu S&P 500, které doposud odkryly výsledky hospodaření v minulém kvartále, reportovaly lepší zisk na akcii, než byl konsensus analytiků. Původní očekávání byl pokles ziskovosti firem o 1,6 % proti minulému kvartálu, svůj postoj postupem času zmírňují. Aktuální odhad je kontrakce o 0,4 %. Index Dow Jones Industrial Average v průběhu celého pátečního dne osciloval okolo hodnot ze čtvrtka. DJ klesl o 0,1 procenta a týden končí na úrovni 18146 bodů. Více diverzifikovaný S&P 500 chvíli koketoval s denním růstem, nakonec zavíral na 2141 bodech (-0,01 %). Technologický Nasdaq Composite si držel zisky a přidal 0,3 % na úroveň 5257 bodů.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!