EUR/USD 10. 9. 2015

EUR/USD 10. 9. 2015

Získejúčet.cz:

V trhu je vidět, že ani kupci, ani prodejci vlastně nevědí, co chtějí. Včerejšek začal reakčními nákupy k VPOCu 1,1180*, na který jsme upozorňovali. Po menší reakci však nákupy pokračovaly dále a když už to vypadalo, že kupci převezmou iniciativu, tak se objevili prodejci, které bychom čekali už u zmíněného VPOCu. Prodejcům se podařilo stlačit cenu až téměř ke zmíněné LVN 1,1129* a tam opět navázali relativně agresivně kupci a vyhnali cenu zpět k high, kde se také uzavřelo. Volatilní byla i asijská seance.

Co s touto podivnou situací, kdy se v trhu střídají agresivní prodeje a nákupy? Včerejší profil rovněž hovoří za tuto situaci – je rozbitý, špičatý a high i low jsou slabá. Trh potřebuje, aby někdo převzal iniciativu nebo aby dostal nové informace. I z dlouhodobějšího hlediska je vidět, že se nacházíme uprostřed dlouhodobé distribuce, což je obecně nejnevhodnější oblasti pro umístění obchodů. Dnes proto nabídneme pouze tento graf, neboť tvorba intradenních hypotéz je v současnosti riziková. Je potřeba počkat, než trh nabídne vodítka pro odhadování pravděpodobností dalších pohybů dle teorie aukce.

V 11 hodin nás čekají důležité reporty pro libru, které mohou mít samozřejmě vliv i na euro. Odpolední americké reporty jsou převážně malé důležitosti.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

Denní graf s vyznačením dlouhodobé distribuce.

Denní graf s vyznačením dlouhodobé distribuce.

 

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!