EUR/USD 15. 12. 2016

EUR/USD 15. 12. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Včera se konala očekávaná tiskovka FOMC s očekáváním zvýšení úrokových sazeb. Zvýšení se potvrdilo, což spolu s dalšími komentáři uvrhlo dolar do růstové euforie. Index dolaru se ocitl na nových maximech, naproti tomu euro na nových minimech. EUR/USD po dlouhé době očekávání protnul 1,05 směrem dolů a nyní balancuje na samotném low z března minulého roku. Pokud klesne pod 1,046, bude na nejnižších hodnotách od konce roku 2002.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes bude tento pár ještě započítávat to, co se včera stalo, ovšem s postupnými konsolidačními tendencemi. Očekáváme, že trh bude zvědavý na 1,0461, což je několikaměsíční low. Pod tímto low už se skrývají úrovně z roku 2002. Viděli jsme však v minulých dnech, že euro poměrně dobře odolávalo prodejním tlakům, proto zatím nečekáme nějaký jednoznačný průraz.

Pokud trh zvolí korekci, může tvořit bariéru 1,05. Případný pohyb nad ní by neměl být extrémní. Je pátek a americká seance by již měla být klidnější. Očekáváme, že na aktuálních úrovních si trh na nějakou dobu najde svou rovnovážnou cenu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 15. 12. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!