EUR/USD 16. 12. 2016

EUR/USD 16. 12. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Nejhorší prodejní scénář se včera naplnil. Netrvalo dlouho a dokonce ani s 1,0461 neměl trh zásadní problém. Tím se euro dostalo na 14letá minima. Pokles měnového páru řídí růst dolaru, který po středečním FOMC hýří optimismem ze zvyšování úrokových sazeb a z vyhlídek na další ozdravování ekonomiky. Novou cenu si trh našel až na úrovních v okolí 1,04. Opět se objevují zvěsti o tom, že by hodnota EUR/USD mohla sklouznout až k paritě, tedy 1:1. Právě z tohoto důvodu tento scénář my nepředpokládáme.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes již s velkými propady nepočítáme, trh by se konečně měl ustálit na těchto úrovních a nějakou dobu zde obchodovat. Z našeho pohledu by dnes měl spíš vytvořit určitou korekci a zlikvidovat včerejší nízké objemy pod 1,05. Výš by jít neměl.

Pokud prodejci nepustí kupce ke slovu, pak je zřejmě čeká test včerejšího VPOC 1,0415. Zde by se kupci ozvat měli. Pokud to přesto neudělají, očekáváme pokles ke včerejšímu low, případně vytvoření low nového, ale nikoli zásadní impulzivní výprodej.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 16. 12. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!