EUR/USD 16. 5. 2016

EUR/USD 16. 5. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Pátek třináctého byl pro euro skutečně poměrně špatným dnem. Již po osmé hodině trh strmě klesnul, což značně ovlivnilo naší hypotézu. Úrovně z našeho grafu však zafungovaly velmi dobře. Otevřelo se pod úrovní 1,13565, která následně zafungovala jako perfektní rezistence a výborný potenciální vstup do short pozice. Na úrovni 1,13115 skutečně došlo alespoň ke krátkodobé korekci a výprodej skončil na další ohlášené úrovni 1,1288.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Úroveň 1,1288 se stala velmi slabou (slabé low), a tak je poměrně vysoká pravděpodobnost jeho proražení v případě testu. Trh je v jasném downtrendu a v pátek opustil svou starou férovou cenu, čili nyní by měl být ve fázi hledání nové férové ceny. Může však nastat i test té staré, proto lze předpokládat v případě vývinu nákupní aktivity dobré rezistence na úrovních 1,1338, 1,13505 a 1,137 a následný příchod prodejců. Prodejci pokud budou schopní vyvinout pokračování downtrendu, lze čekat proražení pátečního low a přechod k nižším úrovním.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 16. 5. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!