EUR/USD 17. 9. 2015

EUR/USD 17. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne

Včerejšek byl doslova jako na houpačce. Fundamenty si s trhem pohrávaly a přehazovaly si jej nahoru a dolů. Ty evropské způsobily výprodeje, proto trh převážnou většinu londýnské seance klesal. Naproti tomu americké zase způsobily býčí náladu, smazání londýnských ztrát a otestování úterního VPOCu 1,1324*, o kterém jsme včera psali. Výsledný graf je sice poměrně zajímavý, ale profil nikoliv. Trh na své cestě zanechal spoustu LVN, a tak bude velice těžké hledat pod cenou kvalitní support.

Výhled na dnešní den

Pokud přijdou reakční prodeje po včerejším uptrendu a trh se bude pohybovat ve včerejším rozpětí, bude obtížné určit, kde by prodeje mohly alespoň dočasně skončit. Možnosti jsou naznačeny na grafu, avšak žádný support nepovažujeme za dostatečně silný pro pohodlný vstup do obchodu. Pokud ale budeme v uptrendu pokračovat a prorazíme včerejší high, pak cíle a oblasti rezistence jsou z našeho pohledu pořád stejné již několik dní – LVN 1,1370* a netestovaný VPOC 1,1402*.

Dnes nás čeká kromě jiného jeden z nejvýznamnějších fundamentů roku, a to zasedání americké centrální banky Fed. V médiích se spekuluje o zvýšení úrokové míry po několika letech a utažení měnové politiky. Samotný Fed vydal již dříve prohlášení, že se okamžik zvyšování úrokových měr již blíží, a tak celý svět bude nepochybně očekávat, zda se předpoklady naplní či nenaplní. Z tohoto důvodu může být druhá polovina americké seance až do vyhlašování neobvykle klidná. Naopak po vyhlášení lze samozřejmě čekat extrémní volatilitu.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!