EUR/USD 18. 11. 2016

EUR/USD 18. 11. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Včera jsme se skutečně opět dočkali výprodejového scénáře. Zpočátku byla snaha vytvořit korekci, ale kupci nebyli schopní dotlačit cenu ani k LVN 1,07565. Dolaru potom pomohla i pozitivní data o spotřební inflaci, proražení předchozího low na sebe nenechalo dlouho čekat a další výprodej byl na světě. Ten pokračoval i v noci, a tak se cena pohybuje již pod 1,06.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Podíváme-li se na týdenní či měsíční graf, zjistíme, že cena se blíží velice důležité úrovni 1,05, což je absolutní low, ke kterému se trh dostal po velkém propadu roku 2014. Pokud bude proraženo, dostaneme se na úrovně z přelomu let 2002 a 2003 a otevře se cesta k paritě eura a dolaru (tj. poměr 1:1). Tímto scénářem vyhrožovali analytici již dříve, nyní se opět jeho naplnění stává reálnou možností.

Dnes vznikne další prodejní gap, opět tedy počítáme s reakční nákupní aktivitou, alespoň k včerejšímu low běžné seance 1,062. Pokud bude překonáno, dočkáme se dne konsolidace přibližně do úrovně 1,0667.

Pokud překonáno nebude nebo pokud k němu trh ani nedojde, můžeme čekat další pokles směrem k 1,05.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 18. 11. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!