EUR/USD 18. 9. 2015

EUR/USD 18. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne

Čtvrtek začal nadějnou nákupní aktivitou, ale k avizované LVN 1,1370* jsme nedošli, trh se uklidnil již v časných hodinách londýnské seance. Zbytek dne byl totiž ve znamení jednoho z nejdůležitějších fundamentů roku – vyhlášení úrokové míry a nové měnové politiky americké centrální bankou. Změna v úrokové míře se však nekonala a tak ani reakce na Fed nebyla zas tak extrémní – dočkali jsme se bezprostředního růstu po vyhlášení “jen” necelých 100 pips. Tisková konference potom přinesla vysokou volatilitu, ale žádný jednoznačný směrový pohyb. Výsledné profily dne se neobvykle liší – objemový profil (napravoú vykazuje jasné známky trendového dne s dvojitou distribucí. TPO profil (nalevo) však, jelikož je dán časovými periodami, nestihl druhou distribuci dokreslit, jednak z důvodu časového, tak z důvodu vysoké volatility, která profil protáhla. Na tomto příkladě tedy jasně vidíme výhody teorie aukce.

Výhled na dnešní den

Dnešní den ještě bude ovlivněný zprávami ze včerejšího večera. Je otázka, jak si zprávy přeberou investoři, kteří se teprve budou rozhodovat. Je možné, že se vytvoří směrový pohyb a trend, ale stejně tak je možné, že uvidíme volatilní nerozhodný den. Bude důležité sledovat aktivitu a podle svého obchodního systému včas identifikovat vznik trendu. Pokud bude trh klesat, rád vyplní oblast nízkých objemů obchodů, která vznikla včera v důsledku fundamentů. Dobrý support by tak měla poskytnout úroveň kolem 1,1353*. Nad cenou potom máme high dlouhodobé distribuce, kterou vysvětlí druhý dnešní graf. Exces nad toto high byl nedávno odmítnut, a tak je možné, že úroveň bude bráněna i nadále. Pátek bude na fundamenty klidnější – nečekají nás žádné významné zprávy

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce.

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!