EUR/USD 2. 1. 2017

EUR/USD 2. 1. 2017

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Poslední den ukončeného roku byl velice volatilní, jak jsme předpokládali. Cena rychle kmitala nahoru a dolu, ale ve výsledku se vlastně téměř nezměnila. Trh byl velice obtížně obchodovatelný, již po otevření vystřelil k úrovni 1,0594, kterou jsme sice měli zakreslenou, ale její atak jsme nečekali, rozhodně ne tak brzy. Od ní se trh ještě vrátil k očekávané 1,0532, nějakou dobu nad ní poskakoval a nakonec se vrátil k otevíracím úrovním.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Ze zmiňované 1,0532 se stal VPOC, zůstává tedy v platnosti. Toto je obecně velmi zajímavá vlastnost, že ze známých referenčních úrovní se stávají nejen nová high, low, ale také VPOCy. Zároveň byl ale vytvořen gap, a tak máme nad i pod cenou momentálně velmi zajímavé úrovně.

Čekáme test 1,0532, která je blíže a posléze pokus o zaplnění gapu, tedy cestu k zóně 1,04955 – 1,04855. Zde by se mohlo vytvořit low a rozpětí by se tedy mohlo ustálit mezi těmito dvěma úrovněmi. To podporuje i předpoklad, že dnešek by měl být ještě klidným dnem. Je pondělí a k tomu navíc spousta hráčů na trhu bude mít ještě volno.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 2. 1. 2017 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!