EUR/USD 20. 10. 2016

EUR/USD 20. 10. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

VPOC předchozího dne včera nevydržel, a tak vešla v platnost nákupní hypotéza. Žádné extrémní nákupy se ale nekonaly, jak jsme předpokládali. Časem se ovšem přece dostali ke slovu prodejci a snažili se dostat pod tlak low 1,097. Low bylo proraženo, ale iniciativní prodejní aktivita nepřišla. Místo toho se zde trh zastavil a tvořil nové objemy. Tyto objemy naznačují přijetí ceny a také to, že by trh mohl brzy klesat dále.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes je tedy low opět pod tlakem a opět můžeme jako měřítko použít včerejší VPOC 1,0967. Pokud se odtud trh odrazí a nabere prodejní momentum, může se jednat o celkem rychlý výprodej.

Pokud ale VPOC nevydrží, můžeme čekat konsolidační scénář přibližně v rozpětí 1,0967 – 1,1017, kde cestou může zapůsobit úroveň HVN 1,09955.

Dnes pozor na odpolední ECB, která nepochybně přinese do trhu volatilitu na desítky minut. V případě překvapení se může cena významným způsobem změnit, dnešní hypotézy jsou proto platné pouze do doby vyhlašování.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 20. 10. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!