EUR/USD 21. 9. 2015

EUR/USD 21. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne

Pátek začal nákupní aktivitou směrem k high dlouhodobé distribuce. Tam se stalo něco nečekaného. Přesně na tomto high (viz druhý graf) se objevila tak silná prodejní aktivita, že vládla trhu až do jeho close. Faktor rotace dosáhl -15. Hypotéza o bránění této úrovně se tedy potvrdila dvojnásob a nabídla parádní umístění i dlouhodobějších shortů. Zároveň je ale potřeba být na pozoru, protože prudký pokles před koncem páteční seance je velice neobvyklý a znamená, že v trhu se děje něco nestandardního. Asijská seance však už byla normální a dokonce jsme otevřeli úplně bez víkendového gapu.

Výhled na dnešní den

Výhled na dnešní den je vzhledem k okolnostem závěru minulého týdne poměrně složitý. Máme rozjetý downtrend, ale z hlediska aukce jej nepovažujeme za nejzdravější. Zanechal za sebou dvě výrazné LVN, které by trh měl v dohledné době otestovat a vyplnit. Měly by tedy působit jako kvalitní rezistence. Obě jsou vyznačeny na grafu. Pro zdravé pokračování downtrendu tedy očekáváme alespoň nějaké dočasné reakční nákupy. Pokud nepřijdou, je otázka, kam až trh může z důvodu zvýšené volatility dojít. Je každopádně potřeba být opět ostražitý před volatilitou a také neočekávanými zprávami. Momentálně se velice řeší řecké parlamentní volby, ve kterých se k moci vrátil Tsipras a původní koalice. Žádné velké plánované reporty dnes nebudou.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce.

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!