EUR/USD 27. 9. 2016

EUR/USD 27. 9. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Pondělní aktivita nás poměrně překvapila. Příchod kupců jsme čekali, ale ne až tak silný. Stejně tak jsme čekali hladký průraz předchozího high 1,12405, ale již ne tak hladké proniknutí 1,1257. Trh si došel až pro 1,12745, kterou jsme taktéž měli označenou, ale pro včerejšek jsme s ní počítali jen v krajním případě. Dává to jasnou zprávu o síle kupců, kteří jsou schopní stabilně zvyšovat cenu za tvoření solidních objemů obchodů. Vysoký objem obchodů znamená přijetí nových cen a ochotu na nich obchodovat. Prodejci však již významnou část zkorigovali.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes budeme otevírat v okolí včerejšího VPOC. Ten klasicky používáme jako měřítko aktivity. Pokud k němu trh ani nedojde nebo se od něj odrazí v prvních hodinách obchodování, znamená to návrat kupců, kteří by se poté měli vydat zpět do oblasti včerejšího high. Proražení high může být doprovázeno impulzivní aktivitou.

Pokud bude VPOC proražen a nepřijde rychlá reakční aktivita, čekáme postupný pokles k netestovanému VPOC 1,1216. Nemělo by se ale jednat o intenzivní výprodej.

Ekonomický kalendář nabídne dnes několik středně zajímavých reportů.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 27. 9. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!