EUR/USD 29. 10. 2015

EUR/USD 29. 10. 2015

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne

Většinu dne to vypadalo, že trh respektuje svátek v České republice. Obchodování bylo poklidné, pomalu jsme překonali LVN 1,1084*, ale žádná výrazná nákupní aktivita v této oblasti nepřišla, jak jsme předpokládali. Trh byl v očekávání večerního vyhlašování americké úrokové míry. Ta zůstala při starém 0,25 %, přestože někteří věřili v její zvýšení. Reakce dolaru byla překvapivě pozitivní a pár EUR/USD to odeslalo o více než 150 pips níže, tedy hluboko pod páteční low, na jehož proražení jsme čekali.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně

Kvapem se tak přiblížil dlouhodobý cíl prodejců, což je druhá strana dlouhodobé distribuce – 1,08*. Je otázka, jak investoři zareagují na včerejší změnu hodnoty. Zpočátku uzavírání shortů v zisku obvykle způsobuje tzv. responsive buying, jehož důsledkem jsou korekce trendů. Může se ale také stát, že většina trhu bude novou hodnotu považovat za podhodnocenou a vyžene cenu zpět. Proto bude důležité sledovat aktivitu na úrovních po cestě. Za nejdůležitější úroveň teorie aukce považuje LVN impulzivního pohybu, v našem případě je to 1,0962*. Ty by měla posloužit prodejcům jako odrazový můstek. Pokud se tak nestane, trh se může pokusit vyplnit celou LVN až k 1,104*. I dnes máme kalendář plný fundamentů. Dopoledne jsou to sentiment indikátory eurozóny, odpoledne potom další zásadní ukazatele amerického trhu práce.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!