EUR/USD 29. 8. 2016

EUR/USD 29. 8. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Pátek byl ve znamení očekávaného projevu šéfky Fedu Yellenové a trh se podle toho vyvíjel. Ani jedna strana se aktivity neujala, a tak se trh po celý den motal kolem 1,1291. Prvním impulzem k aktivitě bylo až americké GDP, to hlavní však teprve mělo nastat. Projev Yellenové rozkmital trh, který dlouho nevěděl, jak si její slova přebrat. Nakonec si je přebral příznivě pro dolar, a tedy nepříznivě pro EUR/USD. Měnový pár se na konci seance octl o více než 100 pips níže. Víkendový gap ale překvapivě nikterak zásadní nebyl.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Po tak silném pohybu obvykle nastávají dvě varianty. Buďto konsolidace, což je v pondělí jev poměrně obvyklý, anebo reakční aktivita proti směru tohoto pohybu. Nejpravděpodobnějším scénářem je “něco mezi”. Trh by určitě měl být klidný bez impulzivních pohybů, ale mírná převaha v nákupním směru by se mohla ukázat. První hranicí možného významnějšího odporu prodejců je 1,1232.

Pokud se náhodou objeví aktivita iniciativní ve směru impulzivního pohybu, znamená to, že trh stále ještě nenašel novou cenu, na které by byl ochoten obchodovat. Takový pohyb může být i poměrně impulzivní a způsobit nový trend.

Menší reporty nás čekají dnes odpoledne, neměly by však do vývoje zásadně promluvit.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 29. 8. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!