EUR/USD 4. 9. 2015

EUR/USD 4. 9. 2015

Získejúčet.cz:

Trh je v posledních dvou dnech tohoto týdne ovlivňován především fundamenty, i dnes nás proto čeká techniky méně, neboť nemá momentálně na trhu takovou váhu.

Čtvrtek je dle typologie Market Profile dnem s dvojitou distribucí. To je sice vzácný typ dne, ale včera se dal očekávat. Až do tiskové konference ECB, která tradičně s trhem zahýbe, byl trh velice klidný a pohyboval se v rozpětí pouhých 30 pips. Tisková konference pak přinesla téměř 100 pipovou propast, pravděpodobně v reakci na snížený výhled inflace a prodloužení horizontu ukončení kvantitativního uvolňování. Z technického hlediska ale příčina není podstatná, důležité je, jak na ni trh reagoval. Zajímavé je, že včerejší prodejní pohyb se zastavil téměř přesně na LVN 1,1092*, na kterou jsme mnohokrát v minulosti upozorňovali. Výsledek dle teorie aukce je takový, že jsme vytvořili významnou distribuci pod aktuálním střednědobým low z 28.8. Dnes ovšem navážeme dalším dnem, který se bude vyvíjet především od fundamentů.

Hypotéza na dnešek bude podobná jako včera, nepřející intradenním obchodům. V 11 dopoledne nás čeká meziroční a čtvrtletní HDP Eurozóny. Jsou to důležitá čísla, ale to hlavní by mělo přijít až odpoledne, kdy kromě jiného vyjde Nonfarm Payrolls, což je nejsledovanější americký ukazatel z trhu práce, který běžně přináší tak extrémní rychlé pohyby, jako jsme viděli po včerejší tiskovce. V období do vyhlášení HDP by trh měl být opět klidný, ale ne tolik jako včera, protože může ještě zapracovávat včerejší informace. Z toho důvodu očekáváme vyšší vliv prodejců, pravděpodobný je test včerejšího low. V období mezi vyhlašováním bych očekával trh absolutně klidný, pohybující se v úzkém rozpětí, který nebude nosit dobré obchodní příležitosti. Nad tím, co přijde po vyhlašování, visí veliký otazník, stejně jako na grafu. Trh může reagovat racionálně dle příslušných čísel, ale stejně tak i iracionálněji, než si myslíme.

Před vyhlašováním důležitých čísel proto doporučujeme omezit obchodování, pokud si nejste naprosto jisti tím, co děláte.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

 

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!