EUR/USD 5. 1. 2017

EUR/USD 5. 1. 2017

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Začátek tohoto roku je velice aktivní. Během posledních dvou obchodních dní bylo otestováno jak low, tak high aktuální distribuce, o které je často řeč. Trh byl přímo učebnicový, když se pokusil prorazit aktuální swingové low 1,0354. Prodejci nepochodili, chytili se do pasti a vyburcovali kupce k razantní odpovědi. Odpověď dávala zprávu o jejich síle. To se potvrdilo včera a v noci na dnešek, když si euro proti dolaru připsalo téměř 200 pips, čemuž napomohlo i včerejší FOMC Minutes.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Aktuální situace může být velmi nepřehledná. Trh otevře výrazným gapem, ale až čas ukáže, o jaký gap se jedná. V současné situaci se může jednat i takzvaný gap pádivý, který se objevuje právě při opuštění staré distribuce a iniciuje nový trend. V tomto případě by to znamenalo růst směrem k 1,0594, kde by se ukázalo, zda dokáží kupci pokračovat výše.

Pokud se nejedná o pádivou mezeru, lze čekat příchod reakční aktivity, která bude chtít gap uzavřít. Gap bude uzavřen přibližně u 1,05, v cestě však ještě stojí starý VPOC 1,05325, kde může přijít reakce.

Mějte na paměti aktuální strukturu trhu, která je velmi roztěkaná a plná rychlých pohybů. Bude vhodné tomu přizpůsobit risk management vašeho systému.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 5. 1. 2017 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!