EUR/USD 5. 12. 2016

EUR/USD 5. 12. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Počínání páru EUR/USD po nedělním otevření je samozřejmě spojeno s italským referendem. V tom Italové odmítli návrh na změnu ústavy, se kterým proevropský premiér Renzi spojil svou politickou kariéru. V důsledku to bude nejspíš znamenat posílení vlivu radikálnějších protievropských stran a zároveň odložení záchranného programu pro problémové italské banky, proto se euro ocitá pod tlakem. V počátečním výprodeji jsme si dokonce sáhli na dlouho očekávanou cenu 1,05, jejíž důležitost je vidět především z týdenního grafu. Nyní je trh v korekci a uklidňuje se.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Čekejme, že v návaznosti na referendum může být trh ještě především v evropské seanci více volatilní a mohou se objevit nečekané pohyby. Nemělo by to však být takové jako například po Brexitu nebo amerických volbách.

Ze zavedeného rozpětí nás však ani gap nakonec nevymanil. Vzhledem k výsledku referenda je pravděpodobnější pohyb směrem na jih k 1,0525 a 1,05. Musíme však počítat i s možnou reakční aktivitou, která ve snaze smazat ztráty bude stoupat k úrovním VPOC z minulého týdne a pátečního low 1,06255 a pátečního VPOC 1,06435.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

 

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Příspěvek EUR/USD 5. 12. 2016 pochází z Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!