EUR/USD 6. 12. 2016

EUR/USD 6. 12. 2016

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne:

Reakce na italské referendum se v průběhu rána kompletně proměnila. Počáteční sestup k 1,05 byl nakonec proměněn v rally atakující téměř 1,08. Těžko říct, zda investoři prostě jen vystřízlivěli a přestali brát pád Renziho jako takovou hrozbu pro eurozónu, jak se strašilo před referendem.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes by se trh měl zase pomalu vracet do svých kolejí, ale stále bude pod vlivem včerejšího dění. Je potřeba najít novou cenu pro obchodování. Aby se tak stalo, bude trh muset testovat. Vzhledem k vysokému nárůstu ceny by se měly testovat spíše nižší úrovně, aby trh zjistil, jestli byl růst oprávněný. Takovými úrovněmi mohou být včerejší VPOC 1,0705, LVN kousek nad ním 1,07155, ale také páteční high 1,0681.

Trh ale může také uznat, že růst stále nedosáhl svého vrcholu. Rezistencí potom může být psychologická úroveň 1,08. Prorazí-li trh výše, těžko říct kam dojde a v tu chvíli bychom doporučili neotevírat Shortové pozice.

Dnes ještě můžou do trhu promluvit fundamenty. Dopoledne očekáváme HDP eurozóny v třetím kvartále.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!