EUR/USD 9. 10. 2015

EUR/USD 9. 10. 2015

Získejúčet.cz:

Shrnutí posledního obchodního dne

Včera jsme se již zpočátku setkali s neobvyklou nákupní aktivitou, která téměř atakovala high střednědobé distribuce z 2. 10., ale ještě před ním se objevila aktivita reakční. Ta srazila cenu až k VPOC předchozího dne, který opět přesně na pip odrazil. To jen potvrzuje mimořádnou spolehlivost VPOCů poslední seance. Na grafu je vyznačují zelené přerušované čáry. Ke konci dne se v důsledku FOMC Minutes objevila vysoká volatilita, která krátce vyhnala cenu až nad zmíněné high 2. 10. Tam však pobyla velice krátkou dobu, což nám může signalizovat, že tam jsou prodejci, ale je potřeba si uvědomit, že nešlo o běžnou aktivitu, ale že byla vyvolána fundamenty.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně

Budeme otevírat poblíž high střednědobé distribuce, což usnadňuje dnešní hypotézu. Očekáváme tlak na proražení tohoto high vzhůru, ale zároveň by se tomuto měli značně bránit prodejci. Veškeré obchody, které byly uzavřeny uvnitř distribuce měly jednoho kupce a jednoho prodejce, a tak toto velké množství prodejců má velkou motivaci ceny v rozpětí udržet. Oni moc dobře vědí, že pokud se jim to nepodaří, může se objevit iniciativní nákupní aktivita právě z důvodu masivního uzavírání shortů. Pokud bude high odmítnuto, pak je možné nastartování pohybu zase k opačnému extrému střednědobého rozpětí. Pátek znamená opět několik fundamentů především z amerického trhu.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.

Zdroj: Získejúčet.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!