EUR/USD testoval hranici 1,12

EUR/USD testoval hranici 1,12

EUR/USD

Růst úrokových sazeb, který táhly americké trhy včera podpořil spíše dolar, takže měnový pár testoval hranici 1,12, ale pod tu se zatím nedostal. Významný byl ale pohyb na libře, která oslabila v důsledku nižší inflace, přičemž trh se zjevně bojí zítřejšího zasedání Bank of England. Dnešní kalendář očekávaných událostí je prakticky prázdný tudíž trh může vyčkávat na zítřejší důležitá data v USA. Samozřejmě, že eurodolar musí také sledovat, co se děje na trhu dluhopisů.

Výnosy desetiletého německého dluhopisu jsou nejvyšší od brexitu

Trhy se po pondělní přestávce vrátily v úterý znovu k souběžným výprodejům nejen akcií ale i dluhopisů. Propady akcií a dluhopisů probíhaly na pozadí relativně stabilních očekávání ohledně Fedu a ECB – krátký konec křivky zůstal stabilní, zatímco delší šel vzhůru. Výnos desetiletého německého bundu vzrostl o zhruba 5 bps a poměrně jistě se uvelebil v kladných vodách, přičemž desetiletý americký vládní dluhopis již bezpečně překonal hranici 1,70 %.

Wall Street zakončila více než procento v záporu

Americké akciové trhy zakončily včerejší seanci v záporných hodnotách, kdy indexy oslabily o více než procento. Pod tlak se dostal zejména energetický sektor, který v průměru odepsal téměř tři procenta. Zcela opačný vývoj zaznamenal Apple, který posílil o 2,4 %. Impulzem je zejména start prodejů nového modelu iPhone 7, který výrazně překonává ten předchozí. Díky tomu se dařilo i společnosti Skyworks Solutions, jejíž akcie posílily o 1,5 %. Index Dow Jones včera oslabil o 1,4 %, S&P 500 o 1,5 % a technologický Nasdaq o 1,1 %.

Zlotý s forintem vstřebaly komentáře z Fedu

Zlotý s forintem včera bez větší volatility vstřebaly předchozí komentáře z Fedu (Brainardová) a zajímavé tak bylo po dlouhé době zejména dění v Česku. Guvernér ČNB Rusnok se nebývale otevřeně vyjádřil o možném termínu ukončení režimu kurzového závazku a velmi zpochybnil možnost “jakéhosi dřívějšího” exitu. Po komentářích lehce posouváme náš odhad exitu z intervencí. Guvernér Rusnok hovořil o tom, že konec intervencí je pravděpodobný v druhé polovině roku 2017, pravděpodobně po letních prázdninách. V tuto chvíli nám jako nejpravděpodobnější přijde ukončení intervencí v průběhu září (pravděpodobnost 60 %) s tím, že rizikem zůstává i nadále pozdější exit (40 %). Současně je ale velice málo pravděpodobný dřívější exit – první kvartál 2017 považujeme prakticky za vyloučený. I proto mohou být pro importéry atraktivní forwardy na začátku roku 2017, které se obchodují pod intervenční hranicí 27,00 EUR/CZK.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!