EUR/USD testovalo hodnotu 1,08

EUR/USD testovalo hodnotu 1,08

EUR/USD

Holubičí rétorika Fedu v kombinaci s pozitivním vyzněním francouzské prezidentské TV debaty (centristický kandidát Macron zřejmě nezklamal) vytlačily dnes po ránu kurz eurodolaru blíže hranici 1,08. Její testování není brzy vyloučeno, resp. trh může otestovat rezistenci na úrovni 1,083, což je čtyřměsíční maximum. Libra přitom zůstává pod lehkým prodejním tlakem, neboť termín brexitu se blíží. Britská premiérka oznámila, že hodlá aktivovat článek 50. lisabonské smlouvy o vystoupení z EU 29. března.

DLUHOPISY:

Výnosy amerických dluhopisů šly v prázdnějším obchodním dni lehce dolů. Svoji roli mohly sehrát holubičí výroky některých členů Fedu (Harker, Kashkari a částečně Evans). Dnes budou vystoupení bankéřů Fedu pokračovat (Dudley, Mesterová, Georgeová), ale výraznější dopad na obchodování neočekáváme.

ROPA:

Cena ropy Brent opět čeká na další impulsy. Z pohledu očekávaných makro událostí tento týden není zajímavý a pozornost se tak soustředí zejména na týdenní data o zásobách ropy a produktů v USA, která ji mohou pomoci zvýšit. Oficiální statistiky od ministerstva energetiky budou zveřejněny až zítra, ale již dnes dostane trh ochutnávku obdobných v podobě dat od sdružení API.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!