Fed, NFP a EUR/USD

Fed, NFP a EUR/USD

Výnosy bezpečných dluhopisů se včera tlačily dolů přesto, že ceny ropy stoupala, akcie se stabilizovaly a rétorika z Fedu měla mírně jestřábí tón. Člen FOMC Bullard zopakoval, že hlasování o BREXITu nepředstavuje pro Fed problém, a Williams ze San Franciského Fedu uvedl, že letos stále vidí dvě až tři zvýšení úroků ze strany americké centrální banky (trh přitom neočekává ani jedno). Dnes budou samozřejmě v centru pozornosti oficiální data z amerického trhu práce, přičemž trh bude zajímat nejenom přírůstek nových pracovních míst (který čekáme poměrně silný – nad 200 tisíci), tak na míru nezaměstnanosti a růst mezd. Data v blízkosti konsensu si či lepší by mohla vést k růstu krátkých amerických sazeb a výnosová křivka by tak mohla zploštět. Zároveň by začal proces roztahování kreditních rizikových marží, a to jak v eurozóně, tak na zřejmě i na trhu s korporátními dluhopisy.

Navzdory relativně slabým číslům z USA dolar pokračoval i včera v mazání ztrát a flirtuje s tím, že se vrátí zpět pod hranici 1,14. Na rozdíl od dat totiž nyní dolaru pomáhá rétorika Fedu, která je mírně jestřábí (Bullard a Williams). Dnes budou samozřejmě v centru pozornosti oficiální data z amerického trhu práce, přičemž trh bude zajímat nejenom přírůstek nových pracovních míst (který čekáme poměrně silný – nad 200 tisíci), ale i míra nezaměstnanosti a růst mezd. Data v blízkosti konsensu či lepší by mohla eurodolar posunout níže pod hranici 1,14.

Vstup do obchodního dne proběhl včera na amerických trzích na pozitivní notě, když růst cen ropy přispěl k úvodnímu optimismu (k růstu přispěl požár na kanadských polích). Indexy vykazovaly růst do 0,4%, ale v průběhu dne zisky ustoupily a index S&P 500 v průběhu dne ztrácel 0,3% a hledal podporu na 2050b. Index S&P 500 se v rámci tohoto týdne ocitl na hladině 2045b., kde je i zároveň úroveň 50D klouzavého průměru. Technicky se zde nalézá silnější hladina podpory, která by měla poskytnout prostor na (i dočasně) růstovou korekci poklesu posledních dnů.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!