Finanční zprávy: Ropa a EUR/USD

Finanční zprávy: Ropa a EUR/USD

Americkému dolaru se příliš nechce zpátky pod 1,10 EUR/USD. Euru včera hrál do karet lepší výsledek německého průmyslu a pokles amerických výnosů. Ten ale přichází po relativně prudkém nárůstu v uplynulých několika dnech, na který dolar zatím nebyl schopen reagovat pozitivně. Čekáme, že pokud ECB ve čtvrtek plus mínus naplní očekávání trhů, mohl by dolar posílit a splout pod 1,10 EUR/USD.

Americké výnosy včera korigovaly předchozí vývoj a klesaly podél celé křivky, přičemž desetiletý výnos se snížil o 8 bps. Mohl k němu přispět i pokles cen ropy pod 40 USD/barel. Jednání o řeckém dluhu prozatím na trh výraznější dopad nemají, větší pozornost se stále soustředí na zasedání ECB ve čtvrtek.

Cena ropy Brent se vrátila pod 40 USD/barel, nicméně drží se stále poměrně blízko této úrovni. Zajímavá data přitom včera zveřejnila americká agentura EIA. Její nejnovější prognóza poukázala na citelně větší budování zásob ropy v letošním roce než ta minulá. K němu by mělo docházet hlavně ve druhém čtvrtletí, což je v souladu s naším názorem. Vývoj cen ropy tak budou v následujících týdnech z jedné strany ovlivňovat možné debaty producentů o omezení těžby, na straně druhé pravděpodobně relativně velký tlak na pokles ceny z fyzického trhu. Cesta k dohodě producentů, která by měla na cenu ropy hmatatelný vliv, se nám zdá klikatá. Domníváme se proto, že v nejbližších měsících bude cena ropy ze současných úrovní klesat. Dodejme, že velmi zajímavý a sledovaný bude jistě páteční report IEA (10:00).

Americké akciové indexy si včera připsaly ztráty, když oslabily poprvé za posledních pět dní. Index S&P 500 umazal 1,1 %, přičemž sestoupil ze svých dvouměsíčních maxim, Dow Jones 0,7 % a technologický Nasdaq 1,3 %.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!