Finanční zprávy: Ropa Brent, EUR/USD, akcie, dluhopisy

Finanční zprávy: Ropa Brent, EUR/USD, akcie, dluhopisy

Dolar čeká na výraznější signál

Kurz eurodolaru sestoupil opět o trochu níže, avšak zatím jen okukuje hranici 1,10 a vyčkává na výraznější signál. Tím by mohlo být zítřejší zasedání ECB či spíše páteční zveřejnění indexů podnikatelských nálad v eurozóně. Pro dolar může být mírně povzbudivé, že hlavní Fed-watcher listu Wall Street Journal Jon Hilsenrath včera v listu napsal, že zářijové zvýšení sazeb ze strany Fedu je ve hře.

Bund opět hlouběji pod nulou

Výnosy německých dluhopisů včera druhý den v řadě lehce klesaly v reakci na slabší výkon akcií, horší náladu na německém indexu Zew a také kvůli dalšímu poklesu cen ropy. Desetiletý německý výnos tak sklouzl hlouběji pod nulu na -0,03 %. Růst napětí v Turecku na vyspělých trzích ani na emerging markets výraznější otisk zatím nezanechal.

Cena ropy klesá

Cena ropy Brent včera mírně poklesla. Večerní data Amerického petrolejářského institutu ukázala na pokles amerických zásob surové ropy, nicméně zásoby produktů vzrostly. Pokud by podobný signál vyslala i dnešní oficiální čísla od ministerstva energetiky, tak by to patrně pro ceny ropy nebyla dobrá zpráva, jelikož se pozornost v poslední době soustředí právě na vysoké zásoby produktů. Dostatek ropy na trhu indikují i forwardové křivky, jejichž pozitivní sklon se v posledních týdnech opět prohlubuje.

Americké akcie v blízkosti maxim

Americké akciové trhy se drží na úrovni svých historických maxim. Zklamáním byly včera především reportované výsledky jednotlivých společností, přičemž makrodata v podobě počtu nově zahájených staveb naopak investory potěšila. Propadlíkem dne je společnost Netflix, která včera po závěru ohlásila výsledky za 2Q. V něm došlo k výraznému zpomalení růstu nových předplatitelů, který se dostal na tříletá minima. Akcie propadly o 13,1 %. Za odhady zaostaly i výsledky tabákové společnosti Philip Morris, na což její akcie zareagovaly poklesem o 3 %. Ze sektorů se dostaly pod tlak zejména komoditní tituly, když Freeport-McMoran ztratil 5,3 %, CF Industries 4,1 % a například Alcoa 2,7 %. Zcela opačný vývoj si připsaly akcie Johnson & Johnson. Ty posílily o 1,7 % poté, co firma vykázala lepší výsledek za předchozí čtvrtletí a zároveň vylepšila výhled na celý letošní rok. Index Dow Jones posílil o 0,1 %, když širší S&P 500 odepsal 0,1 % a technologický Nasdaq 0,4 %.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!