Harmonické formace: Obchodujeme motýlí formaci

Harmonické formace: Obchodujeme motýlí formaci

Po týdenní odmlce se opět vracíme k harmonickým formacím, a to konkrétně možná k té nejznámější formaci Motýla. Butterfly neboli motýl byl objeven Brycem Gilmorem díky jeho vlastnímu obchodnímu softwaru, nejedná se tedy o příliš starou strukturu. Často se začátečníkům stává, že tuto formaci zaměňují s formací kraba, kterou si představíme v dalších článcích. Obě formace jsou totiž typické svými hlubokými korekcemi v bodě D a strukturou  AB=CD, kdy ve většině případů nalezneme prodlouženou formu.

Struktura formace

butterfly_1 Butterfly_2

Na obrázku je vidět, že Motýlí formace se skládá z 5 bodů XABCD, kdy XA je primární pohyb, jež definuje, zda půjde o býčí nebo medvědí formaci. Ve struktuře motýla se obvykle nachází prodloužená verze AB=CD, kdy např. CD dosahuje 127,2 procent nebo 161,8procent.

Podmínky platnosti motýlí formace

  • Bod B se musí dotknout 78,6 procent impulsu XA
  • Korekce XA se nesmí dotknout 88,6 procent
  • Projekce BC dosahuje minimálně 161,8 procent (tzn. bod D se nachází za touto hladinou)
  • Bod D se nachází na 127,2 procentech XA
  • Bod C se nachází mezi 38,2 až 88,6 procentech pohybu AB

butterfly3

Konstrukce motýlí formace

Nejprve je potřeba zjistit míru korekce bodu B. Ta musí dosáhnout 78,6 procent a zároveň nesmí přesáhnout 88,6 procent Fibonacciho návratnosti použité na body XA.

butterfly_4

Následně bychom měli překontrolovat polohu bodu C, která by se podle výše uvedených podmínek měla nacházet mezi 38,2 až 88,6 procenty.

butterfly_5

Nyní již zbývá vytvořit potenciální reverzní zónu, která vzniká v okolí 127,2 procent pohybu XA a projekcí BC. Projekci BC provedeme tak, že natáhneme Fibonacciho hodnoty návratnosti na pohyb BC, přičemž hladina 127,2 XA se musí nacházet 161,8 až 224 procenty.

butterfly_6

Obchodování motýlí formace

I zde platí obdobná pravidla, jakými se řídila „Gartleyho formace.“

  1. Extrémně agresivní styl– První obchod vzniká již při kompletaci bodu C – obchodník zde spekuluje na vytvoření bodu D. Následně otevírá opačnou pozici v bodě D.
  2. Agresivní styl– Zadání limitního příkazu v bodě D (127,2 % XA), se Stop-Lossem nad či pod 141,1 % až 161,8 % XA.
  3. Konzervativní styl– Pozorování Price Action v PRZ. Za ideální signál pak lze považovat Pin Bar nebo Outside Bar ve směru pohybu. Money Management se řídí svíčkovou formací s hlavním cílem na úrovni 61,8 % AD. Tento styl sice trpí omezeným počtem vstupů, na druhé straně nabízí extrémně výhodný poměr rizika a zisku.

 

 

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!