Horší výsledky amerického maloobchodu pomohly akciím nahoru

Horší výsledky amerického maloobchodu pomohly akciím nahoru

Hlavní události

  • Přijaté sázky Fortuny by se díky nadcházejícímu Světovému poháru v hokeji mohly zvýšit o 110 mil. CZK.
  • Futures na index Euro Stoxx 50 ukazuje na mírný pokles akcií na začátku seance.
  • Ve Spojených státech bude zveřejněna spotřebitelská inflace a důvěra michiganské univerzity. V Evropě se ničeho zajímavého nedočkáme.

Obchodování na zámořských trzích

Americkým akciovým indexům se během včerejší seance dařilo. Dow Jones a S&P 500 si připsaly jedno procento, technologický Nasdaq pak vzrostl dokonce o 1,5 %. Opětovně jim pomohly především akcie Apple, které reagují na zprávy ohledně vyšší poptávky po nových telefonech. V rámci indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Růstu pomohly mimo jiné i zvyšující se ceny ropy. Zájem o akcie pak mohly paradoxně podpořit i slabší údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách, které zřejmě definitivě přibouhly dveře zářijovému zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou.

Čínské burzy či jihokorejský trh jsou stále zavřené. Ostatním indexům v asijsko-pacifickém regionu se ale dařilo. Například akcie v Indii dnes přidávají více jak jedno procento, v Japonsku před pondělním svátkem uzavřely se ziskem 0,7 %. Důvodem nebyly ani tak lokální faktory, ale přesun nákupní nálady ze Spojených států.

Fortuna

Světový pohár v hokeji je další ze sportovních událostí, které by mohly podpořit hospodaření firmy. Předchozí tři akce – fotbalové Euro, hokejové mistrovství a letní olympiádu – to ale nepřekoná. Fortuna očekává sázky okolo 110 mil. CZK. V případě postupu českého týmu ze skupiny by pak částka mohla být ještě vyšší.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!